ZWROT KOSZTÓW LECZENIA

Po wypadku, każda z Osób Poszkodowanych ponosi koszty leczenia i rehabilitacji. 

Najczęściej są to koszty za:

– zakup leków związanych z wypadkiem, w tym również środków przeciwbólowych, 

– zakup przedmiotów ortopedycznych, takich jak przyrządy ortopedyczne niezbędne osobie niepełnosprawnej w przypadku trwałego inwalidztwa, zaliczamy do nich np.: protezy kończyn dolnych i górnych, dodatkowe wyposażenie do protez, aparaty ortopedyczne na kończyny dolne i górne wraz z wyposażeniem dodatkowym, protezy kończyn, gorsety i kołnierze ortopedyczne, protezy tułowia i szyi, obuwie ortopedyczne, kule i laski inwalidzkie, balkoniki i podpórki do chodzenia, wózki inwalidzkie, foteliki dla dziecka do siedzenia, indywidualne przedmioty pionizujące, pełzak do raczkowania itp.

Przedmioty ortopedyczne przysługują bezpłatnie lub częściowo odpłatnie (w zależności od rodzaju przedmiotu) raz na 2, 3, 4 lub 5 lat. 

– zakup środków środków pomocniczych, które ułatwiają w znacznym stopniu, bądź też umożliwiają, funkcjonowanie osoby niepełnosprawnej w środowisku społecznym (są nimi np. soczewki, lupy, lunety, szkła do okularów, systemy wspomagające słuch, cewniki, worki do zbioru moczu, aparaty słuchowe, wkładki uszne, pieluchomajtki, protezy piersi, pasy przepuklinowe, pieluchy anatomiczne, poduszki przeciwodleżynowe, materace przeciwodleżynowe, peruki, inhalatory, krtań elektroniczna itp.)

Prawo do otrzymania określonego rodzaju przedmiotu ortopedycznego lub środka pomocniczego ( bezpłatnie lub częściowo odpłatnie) mają osoby ubezpieczone oraz osoby pozostające na ich utrzymaniu. Przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze przyznawane są uprawnionemu na własność. Ponowne przyznanie zaopatrzenia może nastąpić po upływie okresu jego używalności, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W sytuacji, gdy cena przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych jest wyższa niż limit określony przez rozporządzenie – różnicę pokrywa uprawniony, ale może skorzystać z dofinansowania.

– odbywaną rehabilitację w domu lub prywatnych ośrodkach rehabilitacyjnych, 

– wizyty i konsultacje lekarskie, np. u stomatologa (wstawienie implantów), itp.

– wykonywane wszelkiego rodzaje badania, 

– stosowanie specjalnej diety,

– zabiegi i operacje, np. usunięcie blizn po wypadku, itp.

Zwrot należy się za wszelkie ponoszone i związane z wypadkiem koszty leczenia i rehabilitacji. Cokolwiek wymaga zakupu, aby leczyć się po wypadku, powinno zostać przez Towarzystwo Ubezpieczeń zwrócone. Dlatego też dbamy o każdy koszt ponoszony przez naszych Klientów i pomagamy im w odzyskaniu zwrotu tych kosztów, a dlaczego ? 

Bo niestety Towarzystwa Ubezpieczeń nie chcą ich zwracać w pełnej wysokości, często pomijają ich zwrot, skupiając się tylko i wyłącznie na zawarciu ugody na niekorzystnych warunkach dla Osób poszkodowanych. 

JEDNAKŻE SĄ TEŻ MOŻLIWOŚCI ZAPŁATY KOSZTÓW LECZENIA Z GÓRY. 

Większość poszkodowanych o tym nie wie,  pełnomocnicy poszkodowanych nie wykorzystują tej możliwości, a Towarzystwo Ubezpieczeń robi wszystko, aby nie zapłacić. 

NIE KAŻDEGO STAĆ NA PONOSZENIE KOSZTÓW, WIELE OSÓB NIE MA NA LECZENIE PRYWATNE SZANS I NIESTETY POZOSTAJE IM ZOSTAĆ INWALIDĄ DO KOŃCA ŻYCIA, 

A BYĆ MOŻE BYŁYBY SZANSE NA POPRAWĘ ZDROWIA I ŻYCIA ?

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Uważamy, iż jesteśmy najlepsi. 

Zadzwoń: 0 801-000-128
Napisz: biuro@ecpp.pl

Przetłumacz