Przedstawiamy Państwu opis sprawy, w której ECPP występując jako pełnomocnik uzyskało nie tylko zmniejszenie przyczynienia, ale również blisko czterokrotnie większą dopłatę niż uzyskano w postępowaniu likwidacyjnym.
 
Opis sprawy:
W dniu 15.08.2010r. doszło do zdarzenia na drodze relacji Jelonka- Kleszczele z udziałem samochodu osobowego marki Volkswagen Passat kierowanego przez Pawła K. w wyniku którego pasażerowie samochodu , w tym reprezentowany Poszkodowany Pan Kamil doznali obrażeń ciała.
Doznane obrażenia ciała :
1) Uraz śródczaszkowy, 2) Stłuczenie mózgu-zaburzenia zachowania na tle zmian organicznych, 3) Złamanie żeber V,VI,VII,VIII po str.lewej, 4) Zwichnięcie lewego st.biodrowego.
 
Etap przedsądowy :
suma roszczeń :                                                                                  104.049.44 zł
suma odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeń :              30.000 zł
przyczynienie uznane: 60.00%
suma wypłat po przyczynieniu :12.216.72 zł
 
Etap sądowy:
suma roszczeń : 92.626,23 zł
przyczynienie uznane: 40.00%
suma odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeń po uwzględnieniu przyczynienia: 60.000 zł
suma wypłat po uwzględnieniu wcześniejszych wypłat i po uwzględnieniu przyczynienia: 47.783.27 zł
 
Towarzystwo Ubezpieczeń uznało 60.00% przyczynienia na drodze przesądowej (Brak zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz znajdowanie się Poszkodowanego w pojeździe przeznaczonym do przewozu 5 osób, podczas gdy w chwili zdarzenia w pojeździe znajdowało się 7 osób) .
Dzięki naszym działaniom za zgodą Poszkodowanego skierowania sprawy na drogę sądową uzyskaliśmy obniżenie przyczynienia na 40.00% oraz dopłatę środków w wysokości w łącznej wysokości 47.783.27 zł.
ŁĄCZNIE UZYSKALIŚMY 60.000 zł po uwzględnieniu 40% przyczynienia, co oznacza ,że kwota odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeń sięgnęła 100.000 zł
Na etapie przedsądowym Towarzystwo Ubezpieczeń X uznało do wypłaty zaniżone odszkodowanie o ok. 80% , natomiast inicjatywa ECPP mobilizująca do dalszego działania na etapie sądowym spowodowała dopłatę o 80% wyższą niż na etapie przedsądowym.
Poszkodowany powinien korzystać z usług profesjonalnego pełnomocnika Europejskiego Centrum Pomocy Poszkodowanym Sp. z o.o., który otrzymuje wynagrodzenie za świadczone usługi tylko i wyłącznie, jak uzyska odszkodowanie, wówczas jest zaangażowane w uzyskanie wyniku.
Czy warto przekazać sprawę do prowadzenia takiej firmie ?
 
Odpowiedź nasuwa się sama – TAK
Przetłumacz